Ziņas
2024-12-05 06:17
Jelgavas novada Tālmācības vidusskolas pedagogi pilnveido zināšanas Igaunijā
No š.g. 25. līdz 28. novembrim Jelgavas novada Tālmācības vidusskolas pārstāvji Erasmus+ programmas projekta Nr. 2024-1-LV01-KA122-SCH-000238839 “EduAIConnect: Tiltu veidošana starp izglītību un mākslīgo intelektu” ietvaros devās uz Igauniju, lai piedalītos ēnošanas aktivitātēs par informācijas un komunikācijas tehnoloģiju, kā arī mākslīgā intelekta iespējām mācību procesa organizēšanā.
Igaunijas kolēģu ēnošanas pasākumi notika Hāpsalas Profesionālās izglītības un apmācības centrā (Haapsalu Kutsehariduskeskus). Mobilitātes laikā skolotāju komanda – L.Hofmane, R.Detlava, I.Logina un A.Akermane, vēroja dažādu mācību priekšmetu stundu norisi, kurās tika izmantots digitālais rīku kopums MagicSchool. Skolotāji iepazinās ar uzņemošās institūcijas mākslīgā intelekta materiāliem (metodiskajiem un tehniskajiem), kā arī piedalījās diskusijās un iepazinās ar labās prakses piemēriem.
Mobilitātes laikā bija iespēja vērot vairākas stundas, piemēram, matemātiku, vēsturi, fiziku, kā arī piedalīties atvērto durvju dienā. Ēnošanas pasākumu laikā būtisks uzsvars tika likts uz MagicSchool rīku kopumu, kā arī citu mākslīgā intelektu rīku izmantošanu mācību procesā. Aktīvi sadarbojoties ar Haapsalu Kutsehariduskeskus administrāciju, pedagogiem un skolēniem tika noskaidrots ar kādiem mākslīgā intelekta rīku izmantošanas plusiem un mīnusiem katra no lietotāju grupām (administrācija, pedagogi, izglītojamie) ir saskārusies. Tāpat ēnošanas laikā uzzinājām, ka pedagogi izmanto MagicSchool rīku kopumu, lai izveidotu stundu plānus, savukārt citi mākslīgā intelekta rīki, piemēram, ChatGPT un Dezgo tiek izmantoti mācību materiālu sagatavošanai. Izglītojamo vidū populārākie mākslīgā intelekta rīki ir ChatGPT, grammarly un Suno, kurus viņi izmanto mājasdarbu vai projektu izstrādē.
Ēnošanas pasākumi ļāva secināt, ka igauņu kolēģi ir atvērti un atbalstoši mākslīgā intelektu rīku izmantošanai izglītības procesā. Viņi mudina izglītojamos izmantot mākslīgā intelekta rīkus un strādā pie tā, lai stiprinātu mākslīgā intelekta lietotāju kritiskās domāšanas spējas un ētikas normu ievērošanu. Šobrīd gan ir strīdīga situācija par to, vai skolēnam ir vai nav jāinformē skolotāji par mājas darbu izpildē izmantotajiem mākslīgā intelekta rīkiem.
Ēnošana ļāva iepazīties ar praktisko pieredzi, stiprināt sadarbības prasmes un uzlabot angļu valodas zināšanas.
Autors: Antra Akermane
Projekts tiek īstenots no 2024.gada 1.septembra līdz 2026.gada 28.februārim. Projekta finansējums ir 50 127,00 EUR, ko 100% apmērā finansē Eiropas Komisija.
Projekta koordinators – Jelgavas novada pašvaldības Projektu nodaļas izglītības projektu vadītājs Agris Dobrovoļskis (agris.dobrovolskis@jelgavasnovads.lv, 63048487), projekta kontaktpersona Jelgavas novada tālmācības vidusskola – Laura Hofmane (laura.hofmane@jelgavasnovads.lv)
Vairāk informācijas par projektu un tā aktivitātēm skatīt šeit.